Město Petřvald - knihovna

K Muzeu 150
Petřvald
735 41
596 542 952
sigla: KAG504
ev. číslo: 3035/2002
knihovna@petrvald-mesto.cz

Týden knihoven

10.10.2017 11:28

Po celý týden 2. – 7. 10.2017 se v naší knihovně konaly zajímavé akce. Hned v pondělí 2. října se uskutečnilo velké říjnové společné čtení pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ. Letos dětem četli : p. místostarosta ing. Petr Dvořáček, p. Jarmila Skálová, p. Inka Burová,  Mgr. Radka Haichlová,  p. Aleš Vicherek – člen místních dobrovolných hasičů, který přišel i s hasičskou výbavou, kterou si děti mohly prohlédnout a krátce jsme si povykládali o práci hasičů a požární prevenci a npor. Mgr. Martin Duda, vedoucí obvodního oddělení policie ČR v Petřvaldě.  Děti měly velkou radost, že si mohou popovídat s opravdovým policistou a poslechnout si, jak jinak, pohádku z knížky Policejní pohádky.

Velké říjnové čtení 2017

V úterý 3. října jsme uspořádali v knihovně Loutkovou dílnu. Na pomoc jsme si pozvali naše kamarády ze Studia bez kliky Romana Prokeše a Pavlínu Wolfovou. Na  humorné pohádce o princezně a drakovi, kde  se nakonec podíleli úplně všichni, jsme si názorně ukázali, jak to v divadle funguje, co dělá třeba osvětlovač, kulisák, zvukař, ruchař apod. Hlavně jsme se všichni pořádně zasmáli a měli ještě dlouho potom dobrou náladu.

Loutková dílna  Roman Prokeš

Ve čtvrtek 5. října  v 15:00 se uskutečnila na louce vedle Technického muzea již tradiční Drakiáda. Ještě kolem poledne přitom nebylo jasné, zda akce vůbec bude, protože pršelo a byla zima. Ale kolem druhé hodiny pršet přestalo a přestože to na louce pořádně čvachtalo, sešlo se nás tam nakonec přes padesát. Draků „ ve vzletu“ bylo 19. Bohužel vzhledem k silnému větru došlo i ke ztrátám a čtyři borci zůstali uvězněni na vysokých stromech a elektrickém vedení.

Drakiáda 2017